Olimpiyat Meşalesine Şok Saldırı

2012-07-21 14:36:12
Olimpiyat Meşalesine Şok Saldırı |  görsel 1
Meşaleye şok saldırı Olimpiyata sayılı günler kala, olimpiyat meşalesi saldırıya uğradı. Müslüman olduğu iddia edilen bir genç, ‘Allahu Ekber’ diye meşaleyi taşıyan Polonyalı atlete saldırdı

 

 

Londra Olimpiyat Oyunları öncesinde şehir turunu sürdüren olimpiyatmeşalesi, başkent Londra’da beklenmedik bir durumla karşılaştı.Müslüman olduğu iddia edilen 17 yaşındaki bir genç, “Allahu Ekber” diyerek meşaleyi söndürmek istedi. Ülke genelinde binden fazla bölgeyi ziyaret ettikten sonra bugün Londra turuna çıkan olimpiyat meşalesi, ilk durağı olanMaidstone’da saldırıya uğradı.Müslüman olduğu belirtilen 17 yaşındaki bir genç, güzergah boyunca dizilen vatandaşların ve polislerin arasından fırlayarak Polonyalı atlet Anna Skora’nın taşıdığı Olimpiyat meşalesini almak istedi.

 

GÖZALTINA ALINDI

Meşalesini korumakla görevli polislerinin şaşkın bakışları önünde kalabalık arasından ‘Allahu Ekber’ diyerek fırlayan genç adam, polislerin hızlımüdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi. Londra’da turunun ilk ayağında saldırıya uğrayan Olimpiyatmeşalesi, yoğun güvenlik önlemleri altında turunu tamamlarken polis, gözaltına alınan gencin, polismerkezine götürüldüğünü ve buradaki sorgusunun sürdüğünü açıkladı.

 

olimpiyat mesalesi,olimpiyat,londra,musluman,saldiri

0
0
0
Yorum Yaz