Honda İstanbul'da toparlamayı umuyor

2007-08-19 11:17:00
Honda Racing Teknik Direktörü Shuhei Nakamoto, iki hafta önce Macaristan'da yaşanan hayal kırıklığının ardından takımın Türkiye'de eski performansına kavuşacağı konusunda umutlu olduğunu belirtti. Japon ekibi, Budapeşte'de sezonun en kötü yarışlarından birini çıkarmıştı. Jenson Button finiş çizgisini göremezken, Rubens Barrichello da sıralama turlarında en yavaş sürücü olmuştu.

Honda'nın, test yasağı olmasına rağmen, sezona verilen arada çok sıkı şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Nakamoto, takımın İstanbul'da bir ilerleme kaydedebileceğini umuyor.

Nakamoto, "Macaristan Grand Prix'nin ardından yarışta yaşadığımız problemleri analiz etmek ve aracı geliştirmeyi sürdürmek için verilen üç haftalık arada fabrikadaki çalışmalarımıza yoğun şekilde devam ediyoruz" dedi.

Nakamoto, "Takımdaki herkes Hungaroring'deki performansımız dolayısıyla büyük hayal kırıklığı yaşadı. RA107'nin, özellikle yüksek downforce gerektiren pistlerde zorlandığını bilmemize rağmen, mevcut durumumuzu iyileştirmek için mümkün olan tüm gayretleri gösteriyoruz" diye konuştu.

Honda Teknik Direktörü ayrıca, İstanbul Park'ın araçlarına daha uygun bir pist olması gerektiğini belirterek, "Orada daha etkili bir mücadele sergilemeyi umuyoruz" dedi.

TurkiyeF1.Com

0
0
0
Yorum Yaz