Galatasaray'ın Transferini 'Dünya' Konuşacak!

2012-07-15 21:58:35
Galatasaray'ın Transferini 'Dünya' Konuşacak! |  görsel 1
Galatasaray'ın patlatacağı bombayı dünya konuşacak Kimse yüksek sesle konuşmasa da Galatasaray camiası içinde herkes ‘Pato’ ismini birbirine fısıldayıp duruyor.

12:52 | 15 Temmuz 2012

Geçen sezon yaşadığı sakatlıklar nedeniyle çok fazla forma şansı bulamayan ve sadece 11 Serie A maçına çıkabilen Pato için Milan’ın kapısı özellikle Brezilya kulüpleri tarafından sıkça çalınıyor.

Milan önce Pato’nun eski takımı Internacional’e ardından da Coritnthians’a ‘hayır’ dedi. Pato ile ilgilenen bir başka kulüp ise PSG’ydi fakat onlar da Ibrahimovic’in işini bitirdiği için sambacıdan vazgeçti.

Galatasaray, Pato için ilk yoklamasını Haziran’ın başında yaptı. Transferin başladığı ilk günlerde Hamit ve Lass için Madrid’e giden Galatasaraylı Şükrü Hanedar ve Ali Gürsoy, burada Fatih Terim’in Milan’dan yakın dostu Areido Braida ile bir araya geldiler ve Pato’nun durumunu sordular.

O soruşturmanın üzerinden yaklaşık 5-6 gün sonra Pato, Brezilya’nın r7.com sitesine konuştu ve Milan’a kendisi için pek çok teklif geldiğini ama sözleşmesinin bitim tarihi olan 2014’e kadar Milan’da kalacağını açıkladı.

Fakat süreç hızla akmaya başladı Milan, Dzeko dahil pek çok santrfor ile ilgililenmeye başlayınca Pato, Milan’dan ayrılmanın zamanının geldiğini düşünmeye başladı. 26 Haziran’da verdiği röportajda ise henüz 22 yaşında olduğunu söyleyip Brezilya’ya dönmesinin zor olduğunu İngiliz futboluna aşık olduğunu ve İngiltere’de oynamanın kendisini mutlu edeceğini açıkladı.

Milan, Tottenham, West Ham başta olmak üzere bazı takımlarla Pato için görüşmelere başladı. Galatasaray’a da Pato için herhangi bir teklif sunup sunmayacağını sordu. Galatasaray’ın Pato için ilk teklifi içinde rakam bulunmayan, ‘Pato için kulübünüzün satış rakamını bize bildirir misiniz?’ olan sorgulama faksı oldu. Bu faksa cevap aynı gün içinde geldi. Fakat rakam 20 milyon euro’ydu.

Halen de bu rakam geçerli. Fakat İtalya’dan gelen bilgilere göre Milan’ın istediği bu rakamı kabul eden herhangi bir takım yok. Fatih Terim ise Pato’nun transferi için aceleci değil. Diğer alternatifleri de araştırıyor. Fakat Milan’a gelecek tekliflerin belirmesi ve rakamın ortaya çıkmasından sonra Terim devreye girecek ve yakın dostu Areido Braida’ya teklifi bizzat iletecek. Braida ve Adriano Galliani’nin konuşacağı teklif sonrasında Galatasaray yönetimi resmi görüşmelere başlayacak. Fakat bu transfer için ortamın oluşması ve resmi girişimlere başlanmasının Ağustos ayını bulabileceği de konuşuluyor.

Fotospor

 

milan,pato,galatasaray,transfer

0
0
0
Yorum Yaz